IT Освіта

QA Engineer что это за профессия и как стать QA инженером

Деякі вважають, що QA Engineer — це змінена назва професії тестувальника програмного забезпечення. Необхідно врахувати, що це 2 різні спеціальності. Тестувальників наймають для того, щоб знайти несправності або уразливості в програмі, коли вона вже створена. QA Engineer є учасником початкової команди, який нарівні з дизайнерами, програмістами працює над зовнішнім виглядом і функціональністю продукту.

Тож якщо ти почуваєшся впевнено в цій сфері та маєш гарні аналітичні здібності, варто подумати й про цей шлях. QA-аналітики такі ж затребувані, як і бізнес-аналітики. Вони займають проміжну позицію між власне тестувальниками й фахівцями з бізнес-аналізу, тож ти можеш стати аналітиком з контролю якості. І, звичайно, для ефективного навчання завжди важлива особистість викладача. На сайтах типу Coursera або Udemy безліч курсів для самостійного навчання, але більшість вважає за краще вчитися у живої людини.

Qa engineer

Слідкуйте за нашою спільнотою у Facebook та будьте завжди в курсі наступних подій у львівській Logos IT Academy. Позиція Middle передбачає досвід роботи від року. Так що там, такий студент може освоїти цю спеціальність і без курсів, просто займаючись пару годин в день.

  • Головний мінус роботи, як відзначають QA-інженери – монотонна складова роботи, особливо на початку кар’єри.
  • Відповідно треба викластися на максимум.
  • З того часу я не готувався до співбесід, сидячи й повторюючи усе вечорами, а просто йшов з тим набором знань, які збирався «продавати» роботодавцю.
  • Саме QA — це остання інстанція перед передачею фічі до кінцевого користувача, тож готуйтеся ухвалювати рішення та нести за них відповідальність.
  • Це фахівець, який може виконувати деякі задачі самостійно, а деякі — за допомогою інших.
  • Працівники компанії мають відчувати свою цінність, бути лояльними, мотивованими й залученими до робочих процесів.

Корекцією елементів ЗА дані фахівці можуть займатися як самостійно, так і делегувати повноваження іншим співробітникам. Так, на жаль ринок перенасичений, але і багато спеціалістів елементарно не відповідають вимогам. Особисто моя думка, це може бути повʼязано з хибною впевненістю в отриманих знаннях на курсах/відео-уроках, які в свою чергу можуть запевняти про «легкий вхід» з мінімальними знаннями.

Перспективы на ближайшее время

Якщо у вас залишилися запитання щодо інших аспектів роботи QA — я з радістю відповім на них у коментарях. Завдання QA — не пропустити важливі деталі, переконатися, що функціонал відповідає вимогам, впевнитися, що він не суперечить раніше реалізованим фічам та відповідає макету. Тестувальник повинен пропускати через себе великі обсяги інформації, будувати логічні ланцюжки та передбачати, де може ховатися баг.

qa engineer це

По-друге, розробка тестових сценаріїв (тестів). Важливо описати всі сценарії, за якими кінцеві користувачі продукту будуть або потенційно можуть із ним взаємодіяти. Для повноцінної та передбачуваної роботи всього проєкту потрібно мати продуманий підхід до тестування, знати список задач та кількість часу на виконання кожної з них.

QA — легкий старт для IT карьеры

Якщо тестувальник знаходить помилку, йому треба докладно її описати, а найчастіше – ще й англійською мовою. Підтримати Велика Епоха — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Бажано також вивчити якусь мову програмування, а також HTML, SQL, CSS etc. Це дозволить якісніше робити свою роботу і швидше рухатися по кар’єрних сходах.

qa engineer це

Це більше стосується альфа-тестувальників, які супроводжують проект з нуля. Бета-тестувальники займаються вже готовим продуктом. Quality Assurance включає в себе Quality Control поряд з іншими процесами щодо поліпшення якості роботи компанії.

«Моїм неймовірним і постійним козирем була англійська»

Враховується досвід користувача (як він звик діяти у програмах з аналогічним функціоналом). Ваш приклад теж має місце бути, але так далеко не в усіх компаніях. І якщо резюме кандидата було відхилено, то він має повне право запитати причину відмови і заповнити прогалини в знаннях чи резюме. Перед співбесідою дійзнайтесь про стек технологій, що використовується на проекті і ознайомтесь з ним. Якщо Ви будете впевнено і розкрито відповідати на поставлені питання, що стосуються конкретної вакансії і того, що Ви вказали в резюме, то знайти роботу не складе проблеми.

qa engineer це

Але в кожному проєкті є свої цікаві задачі, які входять до спільних завдань команди, і тестувальники беруть у них безпосередню участь. Хороший тестувальник не сидить на одному місці, а постійно розвивається в цій професії, підвищує свій рівень. Тим більше, що існує не один напрямок у тестуванні. Якщо хтось з твоїх друзів має власний бізнес, запропонуй їм свої послуги тестувальника.

Сподобалися результати пошуку?

Людина обирає професію собі до снаги і ніколи не треба зважати на чиюсь думку, якщо вона протирічить вашій вже сформованій. Мрія будь-якого рекрутера чи роботодавця — знайти «свого» спеціаліста з hard і cultural fit. І якщо відповідність корпоративній культурі перевірити важко, то «пройтися» по hard skills і визначити, як у кандидата з гнучкими навичками, дуже просто. Зібрали лайфгаки й поради, на що звернути увагу в резюме, навіть якщо ви читаєте його по діагоналі.

qa engineer це

Якщо тобі цікаво вивчати мови програмування, ти можеш працювати в QA і паралельно знайомитися з мовами. А якщо ти відчуєш, що програмування — це твоє, то можеш змінити професію і продовжити працювати вже як розробник. Багато компаній надають можливість такої перекваліфікації, оскільки вони зацікавлені у зростанні власних працівників.